Jakie zdjęcia sprzedawać?

 

jakie zdjęcia sprzedawać

Robienie zdjęć to pasja wielu. Jednak niewielu wie, że można na tym zarobić. Na początku nie będą to duże pieniądze, ale od czegoś trzeba zacząć. Jednak aby interes wypalił trzeba wziąć pod uwagę, że nie mogą to być byle jakie fotki.

Po pierwsze – tematyka

Słodkie kotki, pieski i małe dzieci są chętnie oglądane na YouTube, ale to nie znaczy, że wrzucenie zdjęcia naszego pupila lub dziecka zrobi furorę w serwisach do udostępniania plików. Jeśli jest unikatowe – ma szansę. Duże możliwości mają także zdjęcia artystyczne, reporterskie z przeróżnych wydarzeń społecznych, historycznych, kulturalnych. Popyt jest także na fotografie studyjne wykonane z jakimś konceptem oraz zdjęcia dotyczące mody, zdrowia i urody. Nawet jeśli nie jest się profesjonalnym fotografem z wieloletnim stażem można zrobić ciekawą fotkę w czasie wakacji, szczególnie jeśli przebywamy w egzotycznym kraju.

Po drugie – jakość

Serwisy do udostępniania plików dbają o ich jakość – pamiętajmy o tym przesyłając swoje prace. Każda z nich będzie sprawdzona przez redaktora, który może odrzucić zdjęcie np. z powodu słabej jakości technicznej.

Po trzecie – ilość

Im więcej zdjęć zamieścimy, tym większe prawdopodobieństwo, że któreś z nich spodoba się i zostanie pobrane. Pamiętajmy, że różne serwisy mają swoje zasady i mogą specjalizować się w określonym typie fotografii. Dlatego warto podzielić swoje zdjęcia na rożne kategorie, sprawdzić gdzie jest nisza i tam zamieszczać swoje unikaty.
stopka_fg_pl

DOTACJE NA INNOWACJE. INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Blog