Jak zarobić w Internecie? Sprzedać tekst lub zdjęcie

jak zarobic w internecie

Internet to nie tylko źródło informacji i rozrywki. To także miejsce, dzięki któremu wielu ludzi ma pracę, bo Internet to media i reklamy. Jednak nie trzeba być ani dziennikarzem, ani marketingowcem, żeby uszczknąć coś dla siebie.

Sprzedaż zdjęć i grafik

W Internecie można znaleźć wiele stron, dzięki którym można zarobić na sprzedaży obrazów – fotografii oraz grafik. Ceny są bardzo różne i zależą od jakości obrazu, ale nie tylko. Niektóre portale narzucają cennik lub pewne ramy cenowe. Czasami możliwe jest sprzedanie wszystkich praw dotyczących jednego zdjęcia za umówioną kwotę tylko jednemu podmiotowi. Trzeba jednak pamiętać, że zamieszczenie zdjęć nie oznacza, że od razu odczujemy przypływ gotówki, bo bazy są rozbudowane, więc konkurencja duża. Szanse mają tylko zdjęcia i grafiki bardzo wysokiej jakości.

Sprzedaż artykułów

Tutaj pole do popisu mają wszyscy, którzy posiadają „lekkie pióro”. Wystarczy zarejestrować się na jednym z portali oferujących sprzedaż tekstów i zacząć pisać. Oczywiście w zależności od jakości tekstu oraz podjętej tematyki zarobimy więcej lub mniej. Niektóre serwisy posiadają także opcję pisania artykułów na zlecenie, czyli ze ściśle określonymi wymaganiami. Jednak najczęściej artykuły piszą copywriterzy, którzy specjalizują się w działaniach związanych z optymalizacją stron internetowych i sklepami internetowymi.
stopka_fg_pl

DOTACJE NA INNOWACJE. INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Blog